Politica· 1 min citire

George Simion, în timpul votului din Parlament: ”Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot!”

George Simion

George Simion

Realitatea de Mehedinti
Scris de Realitatea de Mehedinti Publicat: 22 iun. 2026, 23:25

Președintele AUR, George Simion, a declarat luni seară, chiar în timpul desfășurării votului în plenul reunit al Parlamentului, că Guvernul Veștea a picat.

Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot!”, a scris George Simion pe pagina sa de Facebook.

În cadrul discursului său de la tribuna Parlamentului, liderul AUR a lansat un atac devastator la adresa întregii clase politice care a condus țara în ultimele trei decenii.

Discursul președintelui AUR, aici.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News

Politica

Mai multe știri din Politica