Sportivul Albert Mufturel din Mehedinți a fost premiat la Campionatul Național de Culturism și Fitness. Acesta  a obținut medalia de bronz.

Campionatul Mondial de Culturism și Fitness are loc în perioada 02 – 07 noiembrie 2022, în Santa Susana (Spania).

„Sportivul Albert Mufturel se clasează pe locul III și cucerește medalia de bronz la categoria Men Classic Bodybuilding, unde concurența a fost una acerbă, în prima zi competițională de la Campionatul Mondial de Culturism și Fitness.”, a transmis Federația Română de Culturism și Fitness.

În primăvara acestui an sportivul s- a remarcat și la Campionatul European de Culturism și Fitness.

Albert Cristian Mufturel a activat în cadrul echipei de scafandri a ISU Drobeta, iar în prezent este luptător al Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Mehedinți.

Sursa: Realitatea de Mehedinti

Articolul precedentȘoșoacă și Severin, sărbătoare la Ambasada Rusiei. Valeri Kuzmin, discurs halucinant