Advertising
Ce infracțiuni se petrec în târgurile comunale
28 oct. 2019, 16:45

haine 1
Articol scris de Scris de Alina Popescu
Cu ocazia unei acțiuni pentru verificarea respectării drepturilor proprietății intelectuale, în Târgul săptămânal comunal Broșteni, polițiștii au depistat o femeie din municipiul Târgu-Jiu, în timp ce oferea spre vânzare mai multe obiecte vestimentare, care prezentau semnele specifice și inscripția unei mărci consacrate de îmbrăcăminte.
S-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de punere în circulație a unui produs având o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată pentru produse identice sau similare.De asemenea, un bărbat de 46 ani din municipiul Motru, a fost depistat în timp ce sustrăgea o geacă ce era expusă spre vânzare la un stand cu obiecte vestimentare ce aparține unui tânăr de 26 ani din municipiul Târgu Jiu, județul Gorj.Bărbatul s-a ales cu dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de furt.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:58 - Sindicatul Europol acuză Poliția Română că a încălcat legea prin numiri succesive la conducerea Direcției de Ordine Publică
- 19:01 - Primele imagini cu ultramaratonistul spulberat de o mașină în Mehedinți. Adrian Șovea alerga în scop caritabil -FOTO
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News













