Dotări pentru polițiștii de frontieră

Dotări pentru polițiștii de frontieră
Toate dotările au fost date spre folosință polițiștilor
Dotări pentru polițiștii de frontieră. Consiliul Județean Mehedinți a achiziționat echipamente constând și în două camere termoviziune, care să sprijine activitatea polițiștilor de frontieră în supravegherea graniței.
"Suntem frontieră externă a Uniunii Europene și consider că este foarte important ca oamenii legii să aibă mijloace moderne cu care să își exercite, în cele mai bune condiții, activitatea de supraveghere"- a declarat președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu.
Toate dotările au fost date spre folosință polițiștilor de frontieră mehedințeni în prezența președintele Autorității Teritoriale pentru Ordine Publică Mehedinți, Doru Dumitrescu și a inspectorului șef al Serviciului Teritorial al Poliției de Frontieră Mehedinți, Sorin Coman.
Sursa: Realitatea de Mehedinti
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:58 - Cinci persoane urmărite internațional, aduse în România de Poliția Română
- 17:51 - Unde se poate face grătar legal și ce amenzi riscă românii care aprind focul în locuri nepermise
- 15:45 - Fenechiu (PNL), discuții cu grupul PACE înainte de votul moțiunii: „Nu am amenințat, nu am făcut promisiuni, le-am cerut părerea”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News














