Advertising
Călin Georgescu, după ieșirea de la instanță: „Justiția ține de conștiință. Întoarceți-vă la Dumnezeu”

Călin Georgescu, după ieșirea de la instanță: „Justiția ține de conștiință. Întoarceți-vă la Dumnezeu”
Scris deRealitatea de Mehedinti
Publicat17 mar. 2026, 09:26
Sursărealitatea.net
Este zi decisivă pentru Călin Georgescu, care a ajuns în această dimineață la Judecătoria Sectorului 1 pentru începerea judecății pe fond în primul dosar în care este plasat sub control judiciar. Susținut de zeci de oameni, Georgescu și avocatul său au făcut primele declarații după termen, subliniind necesitatea clarificării opiniilor judecătorilor, dar și rolul moral al justiției în societate.
Citește și
- 16:36Ambasadorul SUA la București, despre criza politică: „Românii trebuie să o rezolve. Indiferent cum, relația noastră va rămâne puternică”
- 15:04Interviu EXCLUSIV Realitatea PLUS: Ana Maria Păcuraru, față în față cu ambasadorul SUA, Darryl Nirenberg
- 13:52Grindeanu se delimitează de modelul Bolojan: „Reforma administrației nu înseamnă oameni dați afară”
- 13:36Sorin Grindeanu a spus clar: „PSD nu va vota un guvern din care nu face parte”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News


























