Bănuit de comerț cu bunuri contrafăcute
1 aug. 2019, 14:39
Actualizat: 1 aug. 2019, 14:39

politie-amenzi
Articol scris de Scris de Alina Popescu
Polițiștii au depistat pe strada Decebal, de pe raza municipiului Orșova, un bărbat de 26 ani, din municipiul Timișoara, care oferea spre vânzare diferite articole de îmbrăcăminte și parfumuri, ce purtau însemnele unor mărci înregistrate existând suspiciuni cu privire la autenticitatea acestora.
În cauză s-a întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de punerea în circulație a unui produs purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată pentru produse identice ori similare.
Citește și:
- 10:51 - Ministrul Justiţiei, despre numirile procurorilor-șefi: Nu am cunoştinţă despre niciun fel de blat, de nicio înţelegere politică
- 10:37 - Românii petrec Paștele la Televiziunea Poporului!
- 09:22 - Iarnă severă în plină primăvară: ninsori abundente și ger în zonele montane, cu doar două zile înainte de Paște
- 09:15 - România își ia adio de la „Il Luce”. Mircea Lucescu va fi înmormântat astăzi, cu onoruri militare -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News











