În Mehedinți elevii vor face cursuri în clase și online, prin rotație

În Mehedinți elevii vor face cursuri în clase și online, prin rotație
Se vor aplica măsuri speciale de distanțare
Edilul municipiului Drobeta Turnu Severin, Marius Screciu, s- a întânit cu directorii unităților de învățământ din Drobeta Turnu Severin și reprezentanții Inspectoratului Școlar, în perspectiva deschiderii anului școlar în condiții de siguranță.
"În urma evaluării mai multor scenarii, cursurile vor începe și se vor desfășura cu prezența fizică în clase a jumătate din elevi, iar cealaltă jumătate în online, săptămânal, prin rotație. Se vor aplica măsuri speciale de distanțare pentru elevii din clasele terminale, care vor fi prezenți fizic în unitățile școlare.- a declarat primarul Marius Screciu.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News










