Ordin de protecție provizoriu emis de polițiștii Secției Rurale Baia de Aramă
6 iun. 2019, 16:17
Actualizat: 6 iun. 2019, 16:17

violenta familie
Articol scris de Scris de Alina Popescu
Polițiștii Secției de Poliție Rurală Baia de Aramă au fost sesizați în data de 5 iunie, prin S.N.U.A.U. 112, de către un bărbat de 62 ani, din comuna Bala, județul Mehedinți, cu privire la faptul că are un conflict cu fiul său, de 23 ani, din aceeași localitate.În urma verificărilor efectuate de polițiști la fața locului, aceștia au stabilit că tânărul l-a amenințat pe tatăl său și a distrus mai multe bunuri din locuință.În cauză, fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunilor de violență în familie și distrugere, iar față de bărbatul de 23 ani, a fost emis un ordin de protecție provizoriu, pentru o perioadă de 5 zile.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News










