Plouă aproape în toată țara

Plouă aproape în toată țara
Vremea se va răci accentuat
Vreme deosebit de rece astăzi pentru această perioadă a anului. Plouă în majoritatea regiunilor.
Vremea se va răci accentuat. Cerul va fi mai mult noros și temporar va ploua în cea mai mare parte a țării, miercuri.
Temperaturile maxime se vor încadra, în general, între 5 și 12 grade Celsius
Vremea se va răci în special în regiunile intracarpatice.
În zonele de munte vor predomina ninsorile, iar în cursul nopții se vor semnala precipitații mixte, local în Maramureș, Transilvania și pe arii restrânse în Crișana.
Prin cumulare, cantitățile de apă vor depăși local 15…20 l/mp și izolat 25…30 l/mp.
Vântul va sufla moderat, cu intensificări la munte, pe creste rafalele de 60…70 km/h viscolind ninsoarea și spulberînd zăpada, iar cu viteze în general de 40…50 km/h și în celelalte zone, cu probabilitate mai mare în sudul și sud-estul teritoriului.
Temperaturile maxime se vor încadra, în general, între 5 și 12 grade Celsius, iar cele minime între -1 şi 8 grade Celsius.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News










