Advertising
TAXELE ȘI IMPOZITELE LOCALE NU SE MĂRESC LA SEVERIN
29 nov. 2018, 10:49

TAXE SI IMPOZITE LA FEL
Articol scris de Scris de Crismaru Romeo
Municipalitatea din Severin a anunțat, la capătul ultimei ședințe a Consiliului Local, că taxele și impozitele locale nu se majorează pentru anul 2019.
Taxele şi impozitele locale din Drobeta Turnu Severin rămân neschimbate și pentru anul 2019. Deși a existat un proiect de hotărâre, privind majorarea acestora, primarul Marius Screciu a cerut respingerea proiectului. În acest fel, orice modificare este amânată pentru anul 2020.Chiar dacă Primăria Severin are cheltuieli uriașe cu asigurarea confortului termic în municipiu, iar furnizarea agentului termic în sistem centralizat dă mari bătăi de cap, s-a decis că majorarea taxelor locale nu este potrivită, cel puțin în acest moment.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:58 - Sindicatul Europol acuză Poliția Română că a încălcat legea prin numiri succesive la conducerea Direcției de Ordine Publică
- 19:01 - Primele imagini cu ultramaratonistul spulberat de o mașină în Mehedinți. Adrian Șovea alerga în scop caritabil -FOTO
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News













