Elevii din comuna Vânători vor învăța de astăzi într-o unitate de învățământ reabilitată
Investiția a fost finanțată în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală
Elevii din comuna Vânători vor învăța de astăzi într-o unitate de învățământ reabilitată.
Investiția a fost finanțată în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală, iar pe lângă reabilitarea fostei clădiri, s-a construit un nou corp.
La debutul noului an școlar a fost prezent și președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu.
"Am ales această școală pentru că vreau să trag un semnal către toate autoritățile locale! Ca școala din Vânători sunt multe unități de învățământ care au fost reabilitate, iar acolo unde nu s-au realizat astfel de investiții, ele sunt absolut necesare.
Toaleta în curte trebuie să devină istorie, la fel ca lipsa apei și a rețelei de canalizare din școli.
Am sprijinit investiții din fonduri guvernamentale sau europene în localitățile din județ, în ultimii ani, am alocat fonduri de la bugetul județului pentru susținerea proiectelor și o vom face în continuare, astfel încât, să adaptăm condițiile de învățământ din mediul rural la cele din orașe sau municipii", a declarat oficialul
Sursa: Realitatea de Mehedinti
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
- 07:58 - Sentință în dosarul 10 August. Tribunalul Militar ar putea decide pedepsele pentru foștii șefi ai Jandarmeriei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News
























