Advertising
Angajații din sănătate protestează joi la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării

Protest al angajaților din Sănătate
Scris deRealitatea de Mehedinti
Publicat28 mai 2026, 07:50
Sursărealitatea.net
Încep protestele față de noua lege a salarizării. De la ora 11, angajații din sănătate pichetează sediul Ministerului Muncii după ce noua lege vine cu tăieri drastice de sporuri ce duc la scăderi de venituri.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:52Compania care deține Realitatea Plus a dat în judecată mai mulți membri CNA. PHG Media Invest cere sechestru pe averea lor
- 12:40CCR a amânat decizia privind Programul SAFE - SURSE
- 12:33Ciprian Ciucu, audiat la DNA! Edilul va fi pus sub acuzare pentru luare de mită - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News


























