Advertising
Pompieri români, trimiși în Franța să intervină pentru stingerea incendiilor de vegetație

pompieri / foto IGSU
Scris de Andreea Damian Publicat: 28 iun. 2026, 13:50
Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU) a anunțat că duminică 40 de pompieri români cu mai multe autospeciale au pornit spre Franța, unde vor interveni pentru stingerea incendiilor de vegetație și pădure.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:26Marea Neagră a devenit turcoaz. Fenomenul, văzut din spațiu
- 09:58Război în Orientul Mijlociu. SUA și Iran s-au atacat din nou
- 07:49Președintele Serbiei, Aleksandar Vucic, anunță că va demisiona și va convoca alegeri anticipate
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News


























