6 000 de bodycam-uri vor fi prinse pe uniformele polițiștilor români

6 000 de bodycam-uri vor fi prinse pe uniformele polițiștilor români
La rutieră, ordine publică și transporturi
6 000 de bodycam-uri vor fi prinse pe uniformele polițiștilor de la rutieră, ordine publică și transporturi, anunță Ministerul Afacerilor Interne.
”Vom elimina, astfel, discuțiile referitoare la comportamentul polițiștilor, al persoanelor legitimate sau al modului de intervenție.
Le veți vedea, de astăzi, pe uniforma polițiștilor de la rutieră, ordine publică și transporturi. Și, tot de astăzi, vă vor “vedea” și ele. Ne referim la cele 6.000 de bodycam-uri care au fost recent achiziționate. Vom elimina, astfel, discuțiile referitoare la comportamentul polițiștilor, al persoanelor legitimate sau al modului de intervenție. P.S. Vă asigurăm că vor fi respectate toate reglementările legate de protecția datelor cu caracter personal.”- MAI
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News
























