Artere rutiere importante din țară, acoperite de ceață

Artere rutiere importante din țară, acoperite de ceață
Conducătorii auto sunt sfătuiți să folosească luminile de ceață
Numeroase artere rutiere importante din țară, acoperite de ceață.
Circulația auto se desfășoară în condiții de ceață densă. Fenomenul este prezent pe drumuri naționale din județele Arad, Bihor, Hunedoara, Alba, Brașov, Mureș, Harghita, Covasna, Sibiu, Maramureș, Sălaj, Cluj, Satu Mare, Bistrița-Năsăud și altele (InfoTrafic).
Pentru a preîntâmpina producerea evenimentelor nedorite, conducătorii auto sunt sfătuiți să folosească luminile de ceață, precum și sistemele de iluminare-semnalizare și de climatizare-dezaburire, pentru a vedea și a fi observați în trafic, să manifeste permanent o conduită preventivă la volan, să adapteze viteza la condițiile de drum și să mărească distanța de siguranță față de vehiculele dinainte.
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News











