CANDIDAȚII LA PREZIDENȚIALE, ÎN PELERINAJ LA SFÂNTA PARASCHEVA

CANDIDAȚII LA PREZIDENȚIALE, ÎN PELERINAJ LA SFÂNTA PARASCHEVA
Candidații la alegerile prezidențiale vor ajunge astăzi la Iași
Candidații la alegerile prezidențiale vor ajunge astăzi la Iași, la manifestările religioase ce vor avea loc cu ocazia sărbătorii de Sfânta Parascheva.
Potrivit unor surse politice, Marcel Ciolacu, Nicolae Ciucă, Elena Lasconi, Mircea Geoană, Ludovic Orban și Cristian Diaconescu vor merge la Catedrala Mitropolitană din Iași pentru a participa la slujbă. Aceleași surse spun că și George Simion va fi prezent acolo.
Surse liberale spun că președintele PNL Nicolae Ciucă va avea, la Iasi, și o întâlnire cu membrii de partid, dar va participa și la un eveniment organizat de Primărie.
Sfânta Liturghie va fi celebrată pe un podium amplasat în dreptul Altarului Catedralei Mitropolitane din Iași. Autoritățile se așteaptă ca la această slujbă să un număr mare de pelerini.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News










