Cercetat pentru că a plasat bani falși pe piață în Mehedinți

Cercetat pentru că a plasat bani falși pe piață în Mehedinți
Polițiștii au indisponibilizat cele 7 bancnote, precum și o armă letală deținută ilegal.
Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate sub supravegherea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Strehaia, au documentat activitatea infracțională a unui bărbat, bănuit de punerea în circulație de valori falsificate.
La data de 13 mai a.c., polițiștii au pus în executare un mandat de percheziție domiciliară și un mandat de aducere pe numele unui bărbat, de 27 de ani, din localitatea Șimian.
Din probatoriul administrat, s-a stabilit că bărbatul, la data de 15 decembrie 2019, ar fi plătit contravaloarea unui bun, folosind 7 bancnote, de 50 de euro, contrafăcute.
Polițiștii au indisponibilizat cele 7 bancnote, precum și o armă letală deținută ilegal.
În cauză se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infractiunilor de punere în circulație de valori falsificate și falsificarea de valori străine și înșelăciune.
Acțiunea a beneficiat de sprijinul Serviciului de Acțiuni Speciale, din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Mehedinţi.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

