Grevă japoneză în penitenciare. Sindicaliștii se opun eliminării voucherelor de vacanță

Grevă japoneză în penitenciare. Sindicaliștii se opun eliminării voucherelor de vacanță
Sindicatele din penitenciare pornesc revolta după măsurile de austeritate anunțate de Guvern
Sindicatele din penitenciare pornesc revolta după măsurile de austeritate anunțate de guvern. Liderii sindicali au anunțat că se împotrivesc eliminării voucherelor de vacanță.
Angajații din închisori vor purta începând de astăzi banderole albe în semn de protest. Iar mâine aceștia vor declanșa o grevă generală pentru câteva ore pentru că guvernul a tăiat voucherele de vacanță pentru polițiștii care au un salariu brut de peste 10 mii de lei. De asemenea, miercuri vor protesta în fața sediilor PNL și PSD pentru că reprezentanții celor două partide au luat această decizie.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:36 - Călin Georgescu a mers pe Muntele Athos. Mesajul candidatului interzis în plină criză politică
- 15:27 - Studiu Salvați Copiii România - 1 din 3 copii își dorește mai mult timp cu familia și mai multe ore petrecute în aer liber
- 15:23 - Moțiunea de cenzură pierde din susținere: unii semnatari spun că s-au răzgândit
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News













