Advertising
Protest în Capitală: minerii cer oprirea concedierilor de la Complexul Energetic Oltenia

Protest în Capitală: minerii cer oprirea concedierilor de la Complexul Energetic Oltenia
Scris deRealitatea de Mehedinti
Publicat11 mar. 2026, 08:15
Sursărealitatea.net
Minerii și lucrătorii din domeniul energetic vor protesta astăzi în București! Mai mulți angajați ai Complexului Energetic Oltenia au anunțat că se vor aduna în fața Ministerului Energiei. Protestatarii încearcă de mai bine de o săptămână să-și convingă șefii și ministerul să renunțe la concedieri.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:52Transfăgărășanul va fi închis temporar, miercuri, pentru filmări
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:29Bărbat lovit mortal de tren în Drobeta-Turnu Severin. Circulația feroviară a fost afectată temporar
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News


























