VREMEA EXTREMĂ A FĂCUT RAVAGII ÎN MAI MULTE ZONE DIN ȚARĂ. UN OM A MURIT LOVITĂ DE FULGER

VREMEA EXTREMĂ A FĂCUT RAVAGII ÎN MAI MULTE ZONE DIN ȚARĂ. UN OM A MURIT LOVITĂ DE FULGER
Meteorologii avertizează că instabilitatea atmosferică se va menține și în zilele următoare
Vremea extremă a făcut ravagii în mai multe zone din țară, unde ploile torențiale și grindina au provocat inundații și pagube materiale. Străzi transformate în râuri, tramvaie blocate pe șine și grădini distruse au fost doar câteva dintre efectele furtunilor din ultimele ore.
Tragedie în localitatea Turnu Ruinei, județul Caraș-Severin, unde două persoane au fost lovite de trăsnet în timp ce încercau să se adăpostească de ploaie. Una dintre ele a murit pe loc, iar cealaltă este internată în stare gravă la spital.
Meteorologii avertizează că instabilitatea atmosferică se va menține și în zilele următoare, cu noi episoade de vijelii, descărcări electrice și grindină în mai multe regiuni ale țării.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 08:51 - George Simion acuză PSD că pregătește intrarea României în război: „Partidul trădător vrea să voteze atacarea Iranului din bazele din țară”
- 08:44 - Administrația Trump propune o nouă rundă de negocieri Rusia–Ucraina, mediată de SUA
- 08:40 - Crin Antonescu: „Acest Guvern nu are cum să funcționeze. Noi nu știm nici cheltuielile președintelui din campanie!”
- 08:32 - Europa, lovită de scumpirea gazelor: prețurile urcă cu aproape 50%
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News











