Actualitate· 1 min citire

Autoritățile le recomandă severinenilor să îşi plătească locul ocupat în parcările cu plată

Autoritățile le recomandă severinenilor să îşi plătească locul ocupat în parcările cu plată

Autoritățile le recomandă severinenilor să îşi plătească locul ocupat în parcările cu plată

Realitatea de Mehedinti
Scris de Realitatea de Mehedinti Publicat: 26 mar. 2021, 09:22

Aftfel vor primi amenzi

Severinenii care vor să parcheze mașina într-o zona cu plată vor primi amenzi cuprinse între 100 și 250 de lei, dacă nu vor plăti, anunță poliția locală.

În conformitate cu hotărârea de Consiliu Local numărul 63/2020, ocuparea unui loc de parcare într-o zonă cu plată din municipiu se face fie prin deţinerea unui abonament emis de Primăria Drobeta-Turnu-Severin, fie prin plata unui tichet plătit la parcometre, ori prin sms la numărul 7420, a declarat Luria Mărțuică, purtător de cuvânt al Direcţiei de Poliție Locală Drobeta Turnu Severin.

S- a subliniat și faptul ca severinenii să depună din timp documentele pentru noile parcări cu plată.

Sursa: Realitatea de Mehedinti

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate