Corpul C al Spitalului Județean de Urgență Drobeta Turnu Severin va fi dat în folosință

Corpul C al Spitalului Județean de Urgență Drobeta Turnu Severin va fi dat în folosință
Lucrările care se realizează în cadrul proiectului de modernizare implementat de Consiliul Județean Mehedinți vor fi finalizate
Corpul C al Spitalului Județean de Urgență Drobeta Turnu Severin va fi dat în folosință la sfârșitul lunii iulie.
Lucrările care se realizează în cadrul proiectului de modernizare implementat de Consiliul Județean Mehedinți vor fi finalizate, anunță reprezentanții Consiliului Județean Mehedinți.
Președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu, a fost prezent pe șantier.
“Vizita pe care am făcut-o astăzi pe șantier mi-a dat încredere că suntem mai aproape de a avea o unitate medicală modernă, așa cum merită județul Mehedinți.
În corpul C s-a realizat recompartimentarea, s-au refăcut tencuielile, s-au refăcut instalațiile electrice, sanitare, s-au montat rampele medicale, iar pe parcursul următoarelor săptămâni se vor utila grupurile sanitare, se vor face instalațiile de ventilație și tot ceea ce este necesar pentru ca la sfârșitul lunii iulie, toate saloanele, de la parter până la etajul 5, inclusiv, să fie date în folosință.
Urgentăm această procedură pentru a crea un nou front de lucru constructorului, a transmis președintele Consiliului Județean Mehedinți.
Lucrările fac parte dun proiectul “Modernizare / recompartimentare spații interioare și eficientizare energetică a Spitalului Județean de Urgență Drobeta Turnu Severin”
Sursa: Realitatea de Mehedinti
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Mehedinti și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

